Karatay'dan önemli uyarı; bağımlılık yapıyor!

Canan Karatay, bağımlılık yapan besini ve yavaş yavaş bırakılması gerektiğini açıkladı.. İşte detaylar..

Sağlık 21.05.2024 09:09:00 0
Karatay

Sağlıklı yaşam ve hastalıklara dair açıklamalarıyla sık sık gündemde yer alan Canan Karatay, Ferda Yıldırım'ın YouTube kanalına konuk oldu. Birçok tavsiyede bulunan ünlü profesör, yedikçe bağımlılık yapan besinden bahsetti. İçeriğinde bulunan maddelerden dolayı insan vücudunu bağımlı hale getirdiğini belirten Karatay, bu besini en etkili şekilde bırakmak için de tavsiyelerde bulundu.

Karatay'ın açıklamaları şu şekilde; 
"Bu zamanda ekmeğin yerine alacak hiçbir şey yok yemeyin. Hepsi ilaçlı, hepsi tehlikeli Birdenbire bırakmak da mümkün değil. Yavaş yavaş azaltarak bırakılabilir. Damak tadı bunu istiyor, damak tadını da gidermek için ağzınıza kristal kaya tuzu koyun kristal kaya tuzunu emin. Damakta meydana gelen umami denilen beşinci bir duyu var. Bunu bir Japon hekim buldu. O tadı almak için devamlı glutamat almak istiyorsunuz. Hepsinde glutamat var diğer adıyla Çin tuzu. Hepsinde früktoz yani mısır şurubu şekeri var. Siz devamlı yedikçe onları istiyorsunuz. Çünkü endüstrinin müthiş oyunu. Sizi bağımlı yapıyor. Ekmek bağımlılığı uyuşturucu madde bağımlılığına eşittir. Bitti, yemez o kadar! Doyamıyorum diyenlere cevabım köy yumurtası yesinler günde 10 tane hiçbir şeyleri kalmaz."

YEMEĞİN YANINDA TURŞU VE SOĞAN YİYİN

En sevdiği tencere yemeği sorulan Karatay, "Her şeyi severim ben. Etli patates, etli kapuska, kapuska, etli karnabahar yeriz. Zeytinyağlılar yeriz, barbunya çok güzel, etli kuru fasulye, kıymalı kuru fasulyenin üstüne yemek mi var? Ama pilavsız olacak ekmek yemeyin pilav yemeyin ev turşusu ve de soğan yiyin."
 


 • BIST 100

  11139,46%0,05
 • DOLAR

  33,06% 0,05
 • EURO

  36,12% -0,11
 • GRAM ALTIN

  2599,61% -0,55
 • Ç. ALTIN

  4230,40% -0,43

DİĞER HABERLER