YASTIK ALTI İHRACAT DÖNEMİ BAŞLASIN!

Burak Abdurrahman Hopyar

AÇLIK KRİZLERİNE SON! İŞTE TOK TUTAN BESİNLER...

Çiğdem Cılum

GARDAŞ

HAMZA SÜNGÜ

Gelin Gülle Başlayalım Şiire Atalara Uyarak

Harun DEMİR

ŞAHİT OLUN!

Salih BERBER

EV SAHİPLERİ VE KİRACILARA ÖRNEK ÜZERİNDEN AÇIK ÇAĞRI

SALİH KARADENİZ

KÜÇÜLEREK BÜYÜMEK!

Sebahattin TEMİZ

Salih BERBER


ŞAHİT OLUN!

Müslüman kardeşlerimi ve insani erdeme sahip herkesi bu konudaki taleplerini ve tepkilerini ortaya koymaya davet ediyorum...


ŞAHİT OLUN

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine, İsrail Cumhurbaşkanı bugün (09/03/2022) ülkemize geldi. Bu daveti, bu gelişi ve bu ağırlamayı kesinlikle kabul etmiyorum ve şiddetli kınıyorum.

Niçin mi?

İsrail, Şeytani Sistem Siyonizm ideolojisi üzerine kurulmuştur. Şeytan ve Siyonistler, Yüce Allah’ın insanı kendisinin halifesi olarak yaratmasındaki takdirini kabul etmemektedir.Allah’a karşı ilahlık ve Allah’ın dinine karşı bir din ortaya koyma iddiasında ve çabasındadırlar.

Bu batıl inanç üzere kurulan İsrail mutlak şerdir. Bu durum İsrail’in kuruluşu öncesi ve İsrail kurulduktan sonraki gelişmelerle de somut olarak ortaya çıkmıştır.

İsrail kuruluş amacına ve kuruluş şekline uygun olarak işgale, katliama ve zulme dayalı uygulamalardan asla vaz geçmemiştir.İşgal ve zulmü öngören batıl Arz-ıMev’ud(vaat edilmiş topraklar) inancı ile ilk önce Filistin’i işgal etmiş ve küçük İsrail’i kurmuştur. Bu inanç gereği ikinci aşamada, ülkemizin bir bölümünü de içine alan Fırat Nehri ile Nil Nehri arasındaki topraklar üzerinde Büyük İsrail’i kurmaya çalışmaktadır. Son aşamada ise Yeni Dünya Düzeni adı altında tüm dünyanın yönetimini ele geçirmek istemektedir. 

İsrail bu amaçlarından asa vaz geçmemektedir. Yaptığı anlaşmaları kendine yönelik direnişi kırma, aldatma ve zaman kazanma amacıyla yapmış ve bu doğrultuda hep ihlal ve istismar etmiştir. Bunun içindir ki rahmetli Erbakan Hocamız “İsrail konuşmaktan, hukuktan anlamaz, ancak güçten anlar,” demiştir.

İsrail’in, başta topraklarını işgal ettiği Filistinliler ve Müslümanlar olmak üzere, tüm insanlara karşı ırkçı emperyalist inancı hiç değişmemiştir.Tam aksine adım adım işgali ve zulmü artırmaktadır. Yaptıklarından pişman olduğuna dair, göstermelik olsa dahi, en ufak bir tavır içinde değildir. Böyle bir tavır içinde olması da kesinlikle mümkün değildir. Çünkü bunun için işgale ve zulme son vermesi gerekmektedir ki, bu da İsrail’in yok olması demektir.

İsrail, bugüne kadar yaptığı işgallerin ve zulümlerin kabul görmesi ve bundan sonra yapacaklarına göz yumulması için çalışmaktadır. Şu an Müslüman ülkelerle ve liderlerle ilişkilerini bu amaç doğrultusunda kullanmakta ve istismar etmektedir.

Büyük Orta Doğu Projesi(BOP) ile birçok İslam ülkesi işgal edilmiş, parçalanmış ve milyonlarca insan katledilmiş veya muhacir durumuna düşmüştür.

Bu acımasız, vahşi süreç bir taraftan devam ederken diğer taraftan“İsrail’le Normalleşme” adı altında yeni bir süreç başlatılmıştır. Maalesef bazı İslam ülkeleri ve liderleri bu sürece katılmıştır.

İsrail ile normalleşmeye yönelik ilişkiler, hem inanç açısından, hem de başta Mescidi Aksa, Kudüs, Filistin olmak üzere tüm İslam dünyası, hatta tüm insanlık açısından mutlak bir yanlıştır.

İslam Dünyasının en önemli ve öncü ülkelerinden biri olan ülkemizin bu sürece karşı örnek bir davranış içinde olması gerekirken, İsrail Cumhurbaşkanının ülkemize davet edilmesi ve ağırlanması kesinlikle kabul edilebilir bir durum değildir.

Bu davet ve ziyaret, İsrail’in bugüne kadar yaptıklarının Türkiye tarafından kabul edildiği, hatta meşru görüldüğü anlamına geleceği gibi, bundan sonra yapacaklarına da göz yumulacağı şeklinde anlaşılacaktır.

Cumhurbaşkanını ve diğer yetkilileri bilgilendirme, uyarma makamında olanlar başta olmak üzere herkesin üzerine düşeni yapması gerekir.

Bu bağlamda ben, Allah’a karşı kulluk görevimi, başta Müslüman kardeşlerim olmak üzere tüm insanlara karşı sorumluluğumu, bir nebze de olsa yerine getirebilme adına;İsrail Cumhurbaşkanının Türkiye’ye davet edilmesini ve ağırlanmasını kesinlikle kabul etmiyorum ve şiddetli kınıyorum.Bu inancımı kayıtlara geçirip tarihe not düşmek amacıyla paylaşıyorum. Müslüman kardeşlerimi ve insani erdeme sahip herkesi bu konudaki taleplerini ve tepkilerini ortaya koymaya davet ediyorum. 09/03/2022

1

İnegölspor'da kongre kararı!

2

Saadet İnegöl'de Şehitler Kavşağı çağrısı!

3

Bıçakla kendine zarar verdi!

4

Lokantada yemek yiyen adam kalp krizi geçirip hayatını kaybetti

5

İnegöllü sporculara milli davet!

6

İnegöl'de 2 kaçak Suriyeli daha yakalandı!

7

İnegö'lde otomobil ağaca çarptı; 2 yaralı!

8

İNEGÖL ACİL SERVİS BAHÇESİNDE KEDİYİ EZDİ!

9

Alanyurt'ta asfalt çalışmaları başladı!

10

Saadet İnegöl'den Bakan Koca'ya hastane çağrısı!

11

İnegöl'de zincirleme kaza; 1 yaralı!

12

Bakan Koca'dan İnegöl Devlet Hastanesi paylaşımı!

13

İnegöl'de 23 kaçak göçmen yakalandı!

14

İnegöl'de motosiklet çalan kadın hırsız yakalandı!

15

Karahasanlar Mahallesinde Parke Taş Uygulaması Sürüyor

16

İnegöl Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

17

İnegöl'de kendini iple asan gencin sevindiren kurtuluşu!

18

İnegöl'e değer katan projeler!

19

İnegöl'de cama yumruk atan Suriyeli'nin bilekleri kesildi!

20

Yakalandı!

21

İnegöl'de yabancı uyruklu işçilerin kavgası; 2 yaralı

Pazar 11.5 ° / 7.6 °
Pazartesi 10.8 ° / 5 °
Salı 12.5 ° / 6.2 °
 • BIST 100

  7913,76%-0,82
 • DOLAR

  28,99% 0,00
 • EURO

  31,23% 0,00
 • GRAM ALTIN

  1866,62% 0,00
 • Ç. ALTIN

  3070,39% 0,00