Değişen Dünyada Değişimi Doğru Okuyun…

Burak Abdurrahman Hopyar

AÇLIK KRİZLERİNE SON! İŞTE TOK TUTAN BESİNLER...

Çiğdem Cılum

GARDAŞ

HAMZA SÜNGÜ

Gelin Gülle Başlayalım Şiire Atalara Uyarak

Harun DEMİR

HEP BERABER DUR DİYELİM!

Salih BERBER

EV SAHİPLERİ VE KİRACILARA ÖRNEK ÜZERİNDEN AÇIK ÇAĞRI

SALİH KARADENİZ

KÜÇÜLEREK BÜYÜMEK!

Sebahattin TEMİZ

Salih BERBER


ŞAHİT OLUN!

Müslüman kardeşlerimi ve insani erdeme sahip herkesi bu konudaki taleplerini ve tepkilerini ortaya koymaya davet ediyorum...


ŞAHİT OLUN

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine, İsrail Cumhurbaşkanı bugün (09/03/2022) ülkemize geldi. Bu daveti, bu gelişi ve bu ağırlamayı kesinlikle kabul etmiyorum ve şiddetli kınıyorum.

Niçin mi?

İsrail, Şeytani Sistem Siyonizm ideolojisi üzerine kurulmuştur. Şeytan ve Siyonistler, Yüce Allah’ın insanı kendisinin halifesi olarak yaratmasındaki takdirini kabul etmemektedir.Allah’a karşı ilahlık ve Allah’ın dinine karşı bir din ortaya koyma iddiasında ve çabasındadırlar.

Bu batıl inanç üzere kurulan İsrail mutlak şerdir. Bu durum İsrail’in kuruluşu öncesi ve İsrail kurulduktan sonraki gelişmelerle de somut olarak ortaya çıkmıştır.

İsrail kuruluş amacına ve kuruluş şekline uygun olarak işgale, katliama ve zulme dayalı uygulamalardan asla vaz geçmemiştir.İşgal ve zulmü öngören batıl Arz-ıMev’ud(vaat edilmiş topraklar) inancı ile ilk önce Filistin’i işgal etmiş ve küçük İsrail’i kurmuştur. Bu inanç gereği ikinci aşamada, ülkemizin bir bölümünü de içine alan Fırat Nehri ile Nil Nehri arasındaki topraklar üzerinde Büyük İsrail’i kurmaya çalışmaktadır. Son aşamada ise Yeni Dünya Düzeni adı altında tüm dünyanın yönetimini ele geçirmek istemektedir. 

İsrail bu amaçlarından asa vaz geçmemektedir. Yaptığı anlaşmaları kendine yönelik direnişi kırma, aldatma ve zaman kazanma amacıyla yapmış ve bu doğrultuda hep ihlal ve istismar etmiştir. Bunun içindir ki rahmetli Erbakan Hocamız “İsrail konuşmaktan, hukuktan anlamaz, ancak güçten anlar,” demiştir.

İsrail’in, başta topraklarını işgal ettiği Filistinliler ve Müslümanlar olmak üzere, tüm insanlara karşı ırkçı emperyalist inancı hiç değişmemiştir.Tam aksine adım adım işgali ve zulmü artırmaktadır. Yaptıklarından pişman olduğuna dair, göstermelik olsa dahi, en ufak bir tavır içinde değildir. Böyle bir tavır içinde olması da kesinlikle mümkün değildir. Çünkü bunun için işgale ve zulme son vermesi gerekmektedir ki, bu da İsrail’in yok olması demektir.

İsrail, bugüne kadar yaptığı işgallerin ve zulümlerin kabul görmesi ve bundan sonra yapacaklarına göz yumulması için çalışmaktadır. Şu an Müslüman ülkelerle ve liderlerle ilişkilerini bu amaç doğrultusunda kullanmakta ve istismar etmektedir.

Büyük Orta Doğu Projesi(BOP) ile birçok İslam ülkesi işgal edilmiş, parçalanmış ve milyonlarca insan katledilmiş veya muhacir durumuna düşmüştür.

Bu acımasız, vahşi süreç bir taraftan devam ederken diğer taraftan“İsrail’le Normalleşme” adı altında yeni bir süreç başlatılmıştır. Maalesef bazı İslam ülkeleri ve liderleri bu sürece katılmıştır.

İsrail ile normalleşmeye yönelik ilişkiler, hem inanç açısından, hem de başta Mescidi Aksa, Kudüs, Filistin olmak üzere tüm İslam dünyası, hatta tüm insanlık açısından mutlak bir yanlıştır.

İslam Dünyasının en önemli ve öncü ülkelerinden biri olan ülkemizin bu sürece karşı örnek bir davranış içinde olması gerekirken, İsrail Cumhurbaşkanının ülkemize davet edilmesi ve ağırlanması kesinlikle kabul edilebilir bir durum değildir.

Bu davet ve ziyaret, İsrail’in bugüne kadar yaptıklarının Türkiye tarafından kabul edildiği, hatta meşru görüldüğü anlamına geleceği gibi, bundan sonra yapacaklarına da göz yumulacağı şeklinde anlaşılacaktır.

Cumhurbaşkanını ve diğer yetkilileri bilgilendirme, uyarma makamında olanlar başta olmak üzere herkesin üzerine düşeni yapması gerekir.

Bu bağlamda ben, Allah’a karşı kulluk görevimi, başta Müslüman kardeşlerim olmak üzere tüm insanlara karşı sorumluluğumu, bir nebze de olsa yerine getirebilme adına;İsrail Cumhurbaşkanının Türkiye’ye davet edilmesini ve ağırlanmasını kesinlikle kabul etmiyorum ve şiddetli kınıyorum.Bu inancımı kayıtlara geçirip tarihe not düşmek amacıyla paylaşıyorum. Müslüman kardeşlerimi ve insani erdeme sahip herkesi bu konudaki taleplerini ve tepkilerini ortaya koymaya davet ediyorum. 09/03/2022

1

Polis ekipleri silahlı saldırganı yakaladı!

2

Melih Uçaravcı; İyiye gitmiyoruz!

3

Konuk başkanlar İnegöl'deki projeleri inceledi

4

İnegöl'de 9 yaşındaki çocuk akıma kapıldı!

5

İnegöl'de TIR'ın çarptığı kadın hayatını kaybetti..

6

Saloni Outlet İnegöl’de Açıldı

7

İnegöl'de hafta sonu sağanak yağış etkisini sürdürecek!

8

İnegöl'de TIR ile otomobil çarpıştı; 1'i ağır 3 yaralı!

9

CHP İnegöl'de miting hazırlığı!

10

İnegöl altyapısına 14 Milyon Euro yatırım yapılacak

11

Başkan Bozbey, “Zincir marketlere nüfus kriteri getirmek zorundayız”

12

İnegöl'de İshakpaşa'yı anma programı düzenlenecek

13

Motosikletteki 2 kişi ölümden döndü!

14

İnegöl'de silahların çekildiği kavgada kan aktı!

15

40 PERSONEL ALINACAK!

16

İnegöl Belediyesi 2023 Bütçesi Oy Çokluğu İle Kabul Edildi

17

İnegöl'de dev tasarruf!

18

Mustafa Bozbey'den Alper Taban'a ziyaret!

19

Meteorolojiden İnegöl'e sağanak uyarısı!

20

Süleymaniye Mahallesi'nde kaza; 1 yaralı!

21

Bursalı sporcu Akdeniz oyunları şampiyonu oldu!

Cumartesi 20.7 ° / 10.1 °
Pazar 20.7 ° / 10.1 °
Pazartesi 21.6 ° / 8.6 °
 • BIST 100

  10676,65%-1,07
 • DOLAR

  32,23% 0,17
 • EURO

  34,99% 0,44
 • GRAM ALTIN

  2418,60% 0,38
 • Ç. ALTIN

  3917,34% -0,59