Biden'den İsrail'e destek!

İsrail'e giden ABD Başkanı Biden, sivil katliamını sürdüren İsrail'e "Kendinizi savunmanız için ne gerekiyorsa yapın, arkanızdayız" diyerek destek verdi.

Dünya 18.10.2023 12:58:00 0
Biden

ABD Başkanı Joe Biden'ın uçağı İsrail'e indi. İsrail hükümet sözcülüğü, Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog ve Başbakan Benyamin Netanyahu'nun Biden'ı Ben Gurion Havaalanı'nda karşıladığını belirtti. Filistin, Mısır ve Ürdün, İsrail'in Gazze'deki hastaneye saldırısı sonrasında ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmeyi iptal etmişti.


ABD Başkanı Joe Biden, İsrail'in Tel Aviv kentine ulaştı. İsrail Cumhurbaşkanı Yitzak Herzog ile Başbakan Binyamin Netanyahu da uçağın kapısının açılması sırasında hazır bulundu. Netanyahu ile sarıldığı görülen Biden, tüm İsrail yetkilileri ile sıra sıra tokalaştı.


Netanyahu ile görüşen Biden, "İsrail saldırılara cevap verdi ve bu bence devam etmeli ki kendinizi savunmanız için ne gerekiyorsa yapabilin. Bunun olması için her türlü desteği sağlayacağız." dedi.

İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüşen ABD Başkanı Biden, "Hamaslı teröristler bin 300 kişiyi katlettiler. Onlar tarafından kaçırılan çocukların neler yaşayabildiğini tahmin bile edemiyorum. ABD'liler sizinle aynı fikirde ve endişeli. İsrail bu saldırılara cevap verdi ve bu bence devam etmeli ki kendinizi savunmanız için ne gerekiyorsa yapabilin. Bunun olması için her türlü desteği sağlayacağız. Hastanenin bombalanması da sizin tarafınızdan yapılmamış, diğerleri tarafından yapılmış ama bunu anlamayan insanlar var. Hamas'a gücümüzü göstermek çok önemli. Ne yapacağımıza bakacağız" dedi.


 • BIST 100

  7913,76%-0,82
 • DOLAR

  28,99% 0,00
 • EURO

  31,23% 0,00
 • GRAM ALTIN

  1866,62% 0,00
 • Ç. ALTIN

  3070,39% 0,00

DİĞER HABERLER